Basına ve Kamuoyuna

Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 30 Agustos zaferi, askeri anlamda yeniden yükselişin ve “dünya üzerinde var olacağının” yeniden seslenişinin adıdır.
Bu bakımdan Türkiye tarihinin mümtaz günü olmak yanında, peşinden gelecek siyasi, mali, iktisadi, kültürel, diplomatik ve insani kurtuluş mücadelesinin de ilk iliğidir.
Askeri bir deha örneği olarak üzerinde, öncesi ve sonrası ile konuşulmaya ve tahlil edilmeye layık bu zaferin, şüphesiz; muasır medeniyet hedef ve idealine yönelecek Türkiye’nin ve bütün emperyal eziyet içindeki memleketlere ışık olduğunda duraksama yoktur. Velhasıl bir askeri zafer olmak ötesinde ve bundan çok daha kıymetli olarak topyekun bir Kurtuluş    Hamlesidir.
Bilincimizin, milli, demokratik, cumhuriyetçi, halktan yana, bireyi ve sivil inisiyatifi destekler mahiyette; Gazi Mustafa Kemal Atatürk izinde yücelmesini sağlamamız gerekir. Bağımsızlık,bu topraklara olan, tarihimize olan, atalarımıza olan, kültürümüze olan, insanlığa olan sadakatimizdedir.
Bu vesileyle bütün şehitlerimize, atalarımıza, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah ve fikir arkadaşlarına, rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömür dileriz.
Atam; biz yorulmak nedir bilmeden ilerliyoruz.

 

Av.İbrahim Kerem ERTEM

Zonguldak Barosu Başkanı