24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyoruz.

Bireyin inşası ödev-sorumluluk-değer ve fikir üretme ekseninde sosyalleşmesi, bir memleket ve dünya insanı olmak yolundaki gelişimi, eğitim ve öğretim süreçleriyle pekişir ve mümkündür.

 

Bu minvalde, öğretmenlerimiz, emek, görgü, bilgi ve düşünceleriyle, bilimsel, kültürel, sosyal, diğergamcı ve paylaşmacı, üretici, hür düşünceden yana nesillerin yetiştirilmesi adına hayati önemdedir.

 

Medeni dünyanın, çağdaş ve modern bir üyesi olmak için, “çalışmak ve üretmek”, değer katmak, başlıca gelişim aşamalarıdır. Bu eksende, hayati derecede rol üstlenen öğretmenlerimizin her türlü endişeden uzak, teknik donanımlarla teçhiz edilmiş bir çalışma ortamına kavuşmaları asli görevdir.

 

Fikri ve vicdanı hür nesillerin yetiştirilmesinde öğretmenlerimizin emek, mesai ve üretkenliklerini her daim desteklemek ve güçlendirmek, bireysel ve toplumsal bir ödevdir de.

Bu uğurda başta Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hayatını kaybetmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, bütün öğretmenlerimiz önünde saygı ile eğiliyoruz.

 

 

 

                                                                               Av.İbrahim Kerem ERTEM

                                                                                Zonguldak Barosu Başkanı