Basına ve Kamuoyuna

ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ,
ÇOCUKLAR BİZİM UMUDUMUZ,
ÇOCUKLAR BİZİM ÖNCELİĞİMİZ…

Küçükçekmece’de yaşanan ,çocuğun cinsel istismarı olayı hepimizi derinden sarsmış ve yaralamıştır.
Bu olayla birlikte geleceğimizin teminatı, korunmaya muhtaç, savunmasız çocuklarımızın korunmasında ve savunulmasında ; ülkemizde sayısı giderek artan ,çocukların cinsel ve her türlü istismara maruz kalıyor oluşundan yeterli dikkati ve özeni gösteremediğimiz ortaya çıkmıştır. Bütün çocuklarımız gibi masum olan istismar mağduru çocuklarımızın yaşadığı olaylar birer vahşettir.

Çocuk istismarı ve her türlü cinsel istismar, toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren sosyal bir hastalıktır.

Toplumun temel taşları olan çocuklarımıza yöneltilen her türlü şiddet ve istismarın karşısında olduğumuzu belirtir, üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olduğumuzu vurgulayarak, Zonguldak Barosu olarak tüm çocuk istismar davalarının takipçisi olduğumuzu, bu tür olayların tekrar yaşanmadığı ve son bulacağı ana dek mücadelemizi sürdüreceğimizi belirtmek isteriz.

Zonguldak Barosu avukatları ve Çocuk Hakları Komisyonu olarak çocukların hayatına kasteden zihniyeti lanetliyor, tüm devlet organlarını, meslektaşlarımızı, ilgili kurum ve kuruluşları ve tüm aileleri bu gibi acı ve ülkemizin hukuki , ahlaki ve toplumsal düzenine kasteden olayların karşısında durmaya, vakit kaybetmeden ,her türlü istismar ile ilgili topluma bilinç kazandırma konusunda işbirliğine davet ediyoruz.

Bizler, o minik ellerin minik bedenlerin çıkaramadığı sesler olmalıyız!

“Çocuk Susar, Sen Susma!”

Zonguldak Barosu Çocuk Hakları Komisyonu