Masonry Layout

Zonguldak Adliyesinde kan bağışı kampanyası düzenlenmiştir. Kan bağışı kampanyası kapsamında Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Adalet Komisyonu Başkanı Ercan Kumhak, İdare Mahkemesi Başkanı Halil Onur ve Baro Başkanı Türker Kapkaç başta olmak üzere Zonguldak Adliyesi’nde görevli Hâkimler, Cumhuriyet Savcıları, Avukatlar, adliye personeli ve adliyeye işlemleri için gelen vatandaşlar da kan …

Read More »

Meslek İçİ Eğİtİm Semİnerİ Düzenlendİ.

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı ve Baromuz işbirliği ile Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Başvuru Süreçleri konulu meslek içi eğitim semineri düzenlendi. Eğitmenliğini Doç.Dr.Bülent YÜCEL ve Av.Ufuk Can MAHANOĞLU’nun, Moderatörlüğünü Baromuz TBB Deleğesi Av.Şekip Yakup OKUMUŞOĞLU’nun yaptığı eğitim seminerine avukatlar ve stj.avukatlar katıldı.

Read More »

Baromuzdan Karabük Barosuna Ziyaret

Karabük Barosu ev sahipliğinde Meslekte 40. ve 50. yılını dolduran avukatlar onuruna düzenlenen törene Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av.R.Erinç SAĞKAN, Baro Başkanımız Av. Türker KAPKAÇ, Baro Başkan Yardımcımız Av.Özberk PAPİLA, Bartın Barosu Başkanı Av. Ferhat PARLATIR, Düzce Barosu Başkanı Av. Taner ÇAKIR ve Kastamonu Barosu Başkanı Av. Özgür DEMİR katıldı.

Read More »

Savunma Susmadı, Susmayacak!

Türkiye Barolar Birliği’nin Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasal düzeni açıkça ihlal eden kararı karşısında hukuk devletine sahip çıkmak amacıyla 10 Kasım 2023 tarihinde düzenlediği “basın açıklaması” ve “Hukukun Üstünlüğü” yürüyüşüne; Baro Başkanımız Av.Türker KAPKAÇ, Genel Sekreterimiz Av.Nalan ATAY ve Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Ceren DEMİRBAŞ ÖNAÇ katıldı.

Read More »