Classic Layout

Zonguldak Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri düzenlendi. Törene Baro Başkanımız Av. Türker KAPKAÇ katıldı.

Read More »

TÜBAKKOM Yürütme Kurulu, depremzede kadınların adalete erişimindeki engellerin, depremin kadın yaşamında meydana getirdiği mağduriyetlerin ve hak ihlallerinin tespiti için Hatay’daydı. Çalışmalara TÜBAKKOM Yürütme Kurulu Üyesi olan baromuz temsilcisi Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Övül Tuğba GÖKALP katıldı.

Read More »

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av.Buket YAVUZ GÜNGÖR ve Av.Özden GÜNDÜZ HAZOĞLU tarafından Baromuz toplantı salonunda Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Sandık Kurulu Üyesi ve Gözlemci (Müşahit) Eğitimi verildi.

Read More »

Uluslararası Sözleşmeler Kapsamında Çocuğa Yönelik Cinsel Suçlarla Mücadele Ve Çocuk Koruma Mekanizması Eğitimi

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi İnsan Hakları Eğitim Programı tarafından Baromuz, ECPAT ( Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürü ile Mücadele Ağı) ile birlikte ve (ÇAÇAv) Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı işbirliği ile düzenlenen “Uluslararası Sözleşmeler Kapsamında Çocuğa Yönelik Cinsel Suçlarla Mücadele Ve Çocuk Koruma Mekanizması Eğitimi” Baromuz Toplantı Salonunda 29-30 …

Read More »

Bartın Amasra da 14 Ekim 2022 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumuna ait maden ocağında meydana gelen ve 43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasına ilişkin davanın duruşmasına Baro Başkanımız Av.Türker KAPKAÇ ve İzmir Barosu Başkanı Sefa YILMAZ katılım sağlayarak hukuk mücadelesine destek verdiler. Olayın meydana gelmesinde kusuru ve ihmali olanların cezalandırılması için …

Read More »

Aramıza Yeni Katılan Meslektaşlarımız.

Av.Elif AŞLAKCIOĞLU ve Av.Erdem KAYALI 12.04.2023 tarihinde Baro Yönetim Kurulu huzurunda yemin ederek ruhsatlarını almışlardır. Zonguldak Barosu olarak kendilerine meslek hayatlarında başarılar dileriz.

Read More »

Baromuzdan Milli Eğitime Ziyaret

Baro Başkanımız Av.Türker Kapkaç ve Çocuk Hakları Komisyonu üyelerimiz, yapılması planlanan ‘Çocuklar Haklarını Öğretiyor’ etkinliği için Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ı makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.

Read More »

5 Nisan Avukatlar Günü Kutlandı

UMUTLA, DİRAYETLE, EL BİRLİĞİYLE, YENİDEN! 5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ’NDE, DEPREM FELAKETİNDE KAYBETTİĞİMİZ ON BİNLERCE YURTTAŞIMIZIN VE 121 MESLEKTAŞLARIMIZIN ACISINI BİR KEZ DAHA YÜREKLERİMİZDE HİSSEDİYORUZ. HAYATLARINI VE YAKINLARINI KAYBEDEN; EVLERİ, OFİSLERİ YIKILAN MESLEKTAŞLARIMIZI BİR AN BİLE UNUTMADAN; ENKAZ ALTINDAN ÇIKARILAN AVUKATLIK CÜBBELERİNİ YENİDEN GİYEBİLECEKLERİ, ADALET MÜCADELESİNİ KALDIĞI YERDEN SÜRDÜREBİLECEKLERİ  BİR ORTAMIN …

Read More »